MENU

Zelené střechy

Systém se zadržováním vody

Historie zelených střech našeho partnera sahá až do roku 1989. Má za sebou tisíce realizací v nejrůznějších podmínkách, a ještě nenašel střechu, která by se nedala ozelenit. Společně tak dokážeme najít řešení i pro vaši střechu. Tento systém umí zachytit vodu v retenčním prostoru a dále s ní hospodařit. Díky chytré aplikaci vás o tom bude i informovat.

Potřebujete střechu plochou nebo se sklonem do 20 %? Nebo prudce se svažující se sklonem více než 20 %? Chcete jen použít alternativní a kreativní střešní krytinu? Nic z toho není problém, podívejte se do naší bohaté galerie referencí a vyberte si přesně takové řešení, po kterém vaše srdce touží.

Pojďte se inspirovat…

Zelené střechy vegetal
Zelené střechy vegetal
Zelené střechy vegetal
Zelené střechy vegetal
Zelené střechy vegetal
Zelené střechy vegetal
Zelené střechy vegetal
Zelené střechy vegetal
Zelené střechy vegetal
Zelené střechy vegetal
naše střecha se systémem pro zadržování vody


Při dešti je voda zachycována rostlinami a přes substrát vsakována a ukládána do horních zásobníků.
V okamžiku naplnění horních zásobníků vodou, začne být přebytečný objem vody zachycován ve spodním zásobníku. Objem vody v obou zásobnících je nastavitelný a daný dimenzí řešení.
 
Voda uložená v horních zásobnících zavlažuje substrát a vegetační kryt budovy je tak dobře chráněn. Evapotranspirace podporuje přirozené chlazení budovy a bojuje proti vzniku městských tepelných ostrovů.
Přebytečná voda ve spodním zásobníku je odváděna regulátorem s patentovaným micro-flow. Hodnota micro-flow je určena při návrhu řešení na základě specifických požadavků projektu. Tento micro-flow je konstantní, řízený a měřený čidlem. Regulátor může být dodán také ve verzi dálkově ovládaného elektromagnetického ventilu.


Prostřednictvím bezpečného a uživatelsky přívětivého rozhraní určeného speciálně pro toto zastřešení vidíte okamžitě výkon systému vaší střechy. Můžete monitorovat teplotu, objem zadržené vody, vše v přehledných vizualizacích. Všechna data se exportují do zpráv, vy si můžete vybrat, zda chcete týdenní, měsíční nebo roční monitoring.

Systém zelených rohoží

Systém tzv. zelených rohoží zaručí, že vaše střecha bude téměř okamžitě zelená a velmi nenáročná na údržbu. Dokáže v sobě zadržet velké množství vody, a tak se nemusí často zalévat. Díky své nízké hmotnosti ani příliš nezatíží konstrukci vaší střechy.

Běžná zelená střecha je náročná na údržbu – nedokáže v sobě zadržet větší množství vody, a proto ji musíte často zalévat. To se ale často zanedbává, takže rostli uvadnou. Tato skladba zelené střechy v sobě ale dokáže akumulovat vody a tím pádem ji nemusíte tak často zalévat. Okamžité ozelenění střechy zaručí rohože s předpěstovanými rostlinami. Vaše střecha bude zelená a krásná během několika dní.

Skladba zelené střechy:

Rostliny – používají se zejména semena a výhonky rostlin, které jsou nenáročné na údržbu, a které jsou schopny samy zakořenit. Vegetace se většinou do roka rozroste na cca 60 % až 80 % plochy.
Substrát – tzv. vegetační vrstva, jde o speciální substrát pro zelené střechy.
Textilie – zabrání vyplavování jemných částic substrátu do drenážní vrstvy Nopová drenážní fólie – slouží k zadržení potřebné vody, nadbytečnou vodu odvádí pryč, aby nedocházelo k nadměrnému zadržování vody.
Ochranná fólie – chrání hydroizolaci před poškozením

Arch space LIKO noe amsp czech green building council zasedačka roku